8. května proběhl v Kolíně tradiční Den záchranářů

Již po dvaadvacáté se ve středočeském Kolíně konala tradiční kulturně-výchovná akce „Den záchranářů“. Zástupci města je každoročně pořádána v Den vítězství, tedy 8. května.

 

Také letos se této akce společně s Hasičským záchranným sborem, Záchrannou zdravotnickou službou či Českým červeným křížem účastnila i Krajská hygienická stanice Středočeského kraje, pro kterou je účast na Dni záchranářů již dlouholetou tradicí.

 

Stánek KHS nabízel různé aktivity pro všechny věkové kategorie. Pro nejmenší byly připraveny soutěže, tajenky a kvízy, za které byly odměněni drobnými dárky, poskytnuté Ministerstvem zdravotnictví. Dospělým stánek KHS nabídl možnost změření hodnotu skrytého tuku v těle, Body Mass Indexu nebo krevního tlaku.    

 

Během několika hodin se ke stánku dostavila bezmála stovka zájemců – 64 žen a 26 mužů. Ženám byla naměřena průměrná hodnota Body Mass Indexu, tedy indikátoru tělesné hmotnosti, 24,7. Muži na tom byli ještě o něco hůře, jejich Body Mass Index dosáhl hodnoty 26,9. Pozn. Norma je v rozmezí 18,5 až 24,9.

 

Více si o Dni záchranářů můžete přečíst zde:

https://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/den-zachranaru-se-nesl-v-tradicnim-duchu-narusila-jej-jen-lucie-bila-20180508.html

 

15. 8. 2018 Ing. Iveta Doskočilová