Kvalita vody na přírodních koupalištích ve Středočeském kraji k 4. 6. 2018

V tomto týdnu jsou nové údaje o kvalitě vody v přírodních koupalištích pouze z několika méně významných lokalit. Ve všech případech se jedná o malá přírodní koupaliště, kde provozovatel již reagoval na příznivé počasí a zahájil sezónu. 

 

Jedná se například o přírodní biotop v Jincích na Příbramsku, nebo koupaliště Cítov na Mladoboleslavsku. K aktivním provozovatelům patří i lokality Všejany, Bělá pod Bezdězem a Semčice v okrese Mladá Boleslav.

 

Rozborem odebraných vzorků z těchto lokalit byla potvrzena výborná kvality vody v nádržích. Věřme, že během krátké doby budou zprovozněny i ostatní malá koupaliště a vyznavačům koupání ve volné přírodě se tak rozšíří možnost příjemného užívání vodních radovánek.

 

Plánované kontroly na významných lokalitách ve Středočeském kraji, např. vodní nádrže Slapy a Orlík, budou podle monitorovacího kalendáře provedený příští týden a věřme, že výsledky potvrdí vyhovující kvalitu z předchozích týdnů.

 

Aktuální údaje o zprovozněných koupalištích a koupacích místech ve Středočeském kraji, pochopitelně i s údajem o kvalitě vody, jsou veřejnosti k dispozici na webových stránkách naší stanice – www.khsstc.cz, pod odkazem „koupaliště“.

 

 

 

08.06.2018

Zpracoval: Ing. Luboš Mandík, ved. odd. HOK ÚP Příbram