Květinový den 2018

Dne 16.05.2018 proběhl 22. ročník sbírky Ligy proti rakovině – Český den proti rakovině 2018. Účelem sbírky je  získání finančních prostředků na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výchovy, výzkumu a vybavení onkologických center.

 

 

V tomto roce byla sbírka tematicky zaměřena na prevenci nádorů tlustého střeva a konečníku. Krajská hygienická stanice Středočeského kraje, územní pracoviště v Kolíně, stejně jako v minulých letech organizačně zajišťovala studenty Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické a  Gymnázia Kolín. Celkem měli studenti k prodeji 3 100 ks květin měsíčku lékařského. Zaměstnanci územního pracoviště v Kolíně zajistili distribuci a následný výběr pokladen, které byly předány na pobočku České pošty  v Kolíně. Celková vybraná   částka byla odeslána na účet Ligy proti rakovině Praha.

 

 

Akce byla kladně hodnocena nejen zúčastněnými studenty, ale i našimi spoluobčany, kteří rádi přispěli na boj proti závažnému onemocnění.

 

 

Studenti do 28 pokladen  vybrali částku 70 442 Kč za množství 3100 ks prodaných květin měsíčků lékařského.

 

 

 

V Kolíně 21. 5. 2018

 

Michaela Koděrová

referentka oddělení protiepidemického pro okres Kolín