Pravidla nošení roušek ve Středočeském kraji od 1. 7. 2020

Na základě informací Ministerstva zdravotnictví ČR odloží od 1. července většina republiky roušky. Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstane už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních (což se vztahuje i na agentury domácí péče). Důvodem je cílená ochrana zranitelných skupin obyvatel.

 

Ve Středočeském kraji tedy, kromě výše uvedených výjimek, nebudou od 1. července roušky povinné ve vnitřních ani ve venkovních prostorech, zrovna tak jako v prostředcích MHD a příměstských spojích.

 

V některých oblastech ovšem povinnost nošení roušek na vybraných místech zůstává. V celém Moravskoslezském kraji bude nadále platit povinnost nosit roušky na hromadných akcích nad 100 osob a u osob vykonávající epidemiologicky závažné činnosti v bližším kontaktu než 1,5 metru od klienta s výjimkou stravovacích služeb. Ve vybraných obcích Karvinska a Frýdecko-Místecka v Moravskoslezském kraji platí povinná pokrývka úst a nosu ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve veřejné dopravě. Roušky zcela neodloží ani Pražané, a to na vnitřních hromadných akcích nad 100 osob a v podzemní hromadné dopravě (metru). 

 

 

Zdroj: MZČR