SZÚ vyzývá organizace ke spolupráci v rámci Evropského týdne testování HIV a žloutenky

Letošní kampaň k Evropskému týdnu testování na HIV a žloutenku proběhne od 17. do 24. listopadu. Zaměřuje se  na zviditelnění problematiky HIV/AIDS a jejím cílem je poskytnout lepší příležitost k testování především osobám, které se ocitly v riziku nákazy. V roce 2016 bylo testování v rámci kampaně nabízeno ve všech krajích ČR, a to celkem na 69 místech. Poradnu nebo testovací místo v průběhu kampaně navštívilo 982 osob.

 

Pokud Vaše organizace nabízí bezplatné anonymní testování na infekci HIV nebo i testování na hepatitidu B a C, neváhejte a připojte se ke kampani s mnoha dalšími evropskými organizacemi.

 

Pro klíčovou skupinu mužů majících sex s muži je pro letošní rok připraven nový preventivní balíček s názvem  "Sada správného muže". Kampaň bude za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví dále propagována různými kanály a průběžné informace budou zveřejňovány na webu www.prevencehiv.cz. Pro přihlášené organizace budou k dispozici informační materiály týkající se testování a také placky s logem kampaně.

 

Organizace se mohou zapojit prostřednictvím přiložené přihlášky, a to do do 27. října 2017. Přihlášky posílejte na adresu prevencehiv@szu.cz.

 

Doufáme, že také letošní ročník přispěje k vyššímu povědomí o problematice HIV/AIDS a zvýší počet otestovaných zejména v klíčových skupinách.


 

Přílohy